O projekcie

Masterclass Leadership with the Pope


Jakim liderem pragniesz być?

Masterclass Leadership with the Pope to pogłębione spotkania liderów biznesu, nauki i kultury, dla których istotne są pytania: skąd jesteśmy? Po co jesteśmy? Dokąd zmierzamy? Jesteśmy przekonani, że wchodzimy w nową erę, o której proroczo mówił Einstein, że będzie to znowu świat doznawanej tajemnicy. Dlatego tworzymy wspólnotę ludzi otwartych na spotkanie z wyzwaniami współczesności. Pragniemy, by Masterclass był drogą poszukiwania wartości i wyborów, myśleniem o przyszłości i o tym, co naprawdę warto, a nie tylko opłaca się. Future thinking and back to values.

Nie jest to inicjatywa religijna ale program dla wszystkich, którzy wierzą w rozwój oparty o wartości. Papież został obok uznanych autorytetów m.in. Johna Maxwella, Patricka Lencioniego jedną z „twarzy” projektu ponieważ wg badań agencji Edelman jest najbardziej autentycznym liderem świata.

Jak być częścią społeczności MASTERCLASS?

KROK 1

Utwórz darmowy profil na PopeLeadership.org

KROK 2

Weź udział w najbliższym evencie/spotkaniu poświęconym tematyce „leadership”.
Sprawdzaj terminy wydarzeń na platformie PopeLeadership.org

KROK 3

Jeśli masz między 20, a 29 lat będziesz miał szansę wygrać „mentorską” relację z jednym z liderów-przewodników podczas eventu. Jeśli masz 30+ lat będziesz mógł aplikować, aby zostać „przewodnikiem” w obszarze, w którym masz kompetencje dla młodych liderów. Relacje zawiązują się podczas eventów i są kontynuowane poza nimi.  

WZRASTAJ!

Zdobywaj doświadczenie jako młody lider lub prowadź innych jako lider-przewodnik Bierz udział w eventach, stań się widoczny i zostań doradcą papieża. Wszystkie ważne wypowiedzi podczas spotkań zapisujemy, tłumaczymy i przekazujemy papieżowi w księdze rekomendacji.

Na czym polega program Masterclass?

Thought Leadership

Dzięki międzynarodowym i krajowym eventom, warsztatom i spotkaniom oraz platformie www.PopeLeadership.org, umożliwiamy stałą wymianę wiedzy i doświadczeń między autorytetami, dojrzałymi liderami, firmami oraz młodymi liderami w zakresie kompetencji przywódczych.

Knowledge Sharing

Stymulujemy wymianę najlepszych praktyk i prowadzimy rozmowy prowadzące do znalezienia nowych rozwiązań dla wyzwań programu i do tworzenia wartości dodanej dla osób i firm. Opracowane rozmowy, raporty, rekomendacje przekazujemy papieżowi Franciszkowi jako osobie, która ma wypływ na inicjowanie zmian w świecie.

Relationship

Tworzymy relacje przewodnik (mentor) – młody lider, pomiędzy dojrzałymi liderami (30+) biznesu, nauki, kultury, sportu, a młodymi liderami (20-29). Podczas eventów i na platformie PopeLeadership.org dajemy młodym liderom szansę „wygrania” relacji z przewodnikiem (mentorem) w formule od konsultacji via Skype aż po osobisty „mentoring”.

Networking

Masterclass” to społeczność liderów zaangażowanych w tworzenie nowego modelu rozwoju o którym mówi papież Franciszek z udziałem autorytetów różnych poglądów czy wyznań, których łączą wartości.

Leadership Intelligence

Współpraca z międzynarodowymi think tankami, autorytetami oraz organizacją Global Leadership Summit, które skupia największą liczbę liderów na świecie (ok 400 tys.), możemy tworzyć raporty aby przewidywać kierunki rozwoju leadership.

Mission

Naszą misją jest kształtowanie liderów, w szczególności młodych, którzy swoją aktywność w świecie będą mądrze wykorzystywać dla wspólnego dobra oraz do zainicjowania globalnej zmiany społecznej – zmiany polegającej na promowaniu postaw zgodnych z zasadami sformułowanymi na bazie słów papieża Franciszka oraz wartości uniwersalnych.


Cele programu

Siłą Master Class ma być skuteczność. Pokazywanie fascynujących ludzi, którzy gdziekolwiek się tylko pojawią, świat staje się lepszy. Autentyczność i konkretne efekty wynikająca z działania mają wielką siłę oddziaływania.

  • Dyskusja i zrozumienie jakie są współczesne znaki czasu, w których możemy rozpoznać kierunki rozwoju cywilizacyjnego,
  • Jednoczenie ludzi wokół idei poszukiwania nowych sposobów myślenia, kierowania się wyższymi motywami, które nas samych i świat zmieniają na lepsze,
  • Sprzyjanie dialogowi międzynarodowemu poprzez zaproszenie dziennikarzy, osobowości biznesu, nauki, kultury oraz lokalnych liderów z całego świata
  • Kreowanie globalnej świadomości i inspirowanie kolejnych generacji poprzez promowanie naszej misji, tematyki,
  • Budowanie społeczności ludzi, w szczególności młodych, którzy dzięki technologii transmisjom poprzez media społecznościowe będą mogli uczestniczyć w Masterclass w swoich miejscowościach w różnych krajach,
  • Stworzenie międzynarodowej platformy spotkania liderów z całego świata, dla których ważne są wartości i konkretne działania.
Organizatorzy

Główni partnerzy